Hakkımda

Merhaba ?
1994 yılının Ağustos ayının tam 14. gününde memur bir babanın ve ev hanımı bir annenin evladı olarak Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğmuşum. Türkiye sınırları içerisinde en sevdiğim ilçe tabii ki REYHANLI’dır , aksi iddia edilemez (!) Üniversite sınavına girene kadar başarılı olduğumu sanıyordum fakat sınavda istediğim yerleri kazanamayacak derecede başarısız olduğumu görünce yıkılmıştım. Neyse dedim , uzun bir araştırmadan sonra Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü ilk tercih sırama ekledim ve kaderimde Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü okumak varmış .
Üniversite Hayatım Boyunca Neler Yaşadım , Yaşıyorum ?
Üniversitenin birinci yılı hazırlık okumak ile geçti , hemen hemen sıfır İngilizce ile başladım hazırlığa fakat yeterince çalıştım ve takılmadan geçtim. O dönemde kişisel gelişim seminerlerine ve sertifika programlarına da odaklanmıştım , sürekli eğitimlere katılıyordum.
Birinci sınıfta tamamen ders çalıştım , arkadaşlarımla vakit geçirdim , geleceğe dair herhangi bir planım yoktu. O yıl içerisinde Toplumsal Duyarlılık Projesi adında bir dersimiz vasıtasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ) ile tanıştım ve bir eğitim yılı kadar gönüllülük yaptım. Ardından ise TEGV’in bana iyi geldiğini , ifade şeklimin değiştiğini ve özgüvenimin arttığını gördüm , bu sebeple TEGV’de gönüllü olarak devam etme kararı aldım . Şu an ise yoğunluktan dolayı aktif faaliyetlerde bulunamamaktayım fakat uzaktan da olsa desteklemekteyim.
İkinci sınıfın başında bölümümde kısmi zamanlı personel olarak çalışmaya başladım . Artık kendime birşeyler katmak istiyordum ve sürekli yeni şeyler araştırıyordum . O dönemde Inovatim ile tanıştım ve online sınav sonrası üye sıfatına kabul edildim. Inovatim , inovasyon ve girişimcilik adına bana birçok şey katmıştır. Daha sonra ise aldığım tüm dersleri başarıyla tamamlayabildiğimi gördüm ve bunun yanında ikinci bir dal okumayı da başarabileceğimi düşündüm. Makine Mühendisliği Bölümü okumamın teorik bilgimi pratik ile tamamlaması açısından uygun olduğunu düşündüm. İkinci sınıfın birinci dönemi sonunda Makine Mühendisliği Bölümü’ne başvurumu yaptım ve onay aldım . Şu an çift anadal yaparak eğitim hayatıma devam ediyorum. Aslında şu an Endüstri Mühendisi oldum 🙂 Makine henüz bitmedi, son 5 ders 🙂 Daha sonra ise yine farklı bir karar alarak, ifade şeklimi olgunlaştırmak ve İngilizce dil becerilerimi tamamlamak adına Erasmus yapmak istedim, ve İspanya-Mondragon Üniversitesi’nde Erasmus+ programında yer edindim.
Tüm bunların gerçekleşmesinde yakın arkadaşlarımın, ailemin , beni sürekli destekleyen ve yücelten iş arkadaşlarımın ve sevgili Fidan Gögebakan ablamın büyük payı var ve her zaman destekçim olmuşlardır. Bunaldığım dönemlerde benimle daha çok ilgilenmeleri , ” hadi kanka Starbucks’a gidip milleti keselim” , ” Oğuzcum neyin var bugün gülmüyorsun , hadi gülsene ” , ” Oğuzcuuum ay hoşgeldin , enerjinden biraz da bana aktarır mısın ihtiyacım var sana ” demeleri nasıl da motive ediyor beni bir bilseniz . Onlardan aldığım güç ile yoluma devam edip her zaman iyi işler başarabileceğimi düşünüyorum.
Tüm bunlar haricinde , bu web sitesini kurma amacım ,sosyal medya ve internet ortamına olan ilgimdir. Her zaman profesyonel bir kişisel blogum olsun istedim fakat yeterli bilgi birikimine sahip olmamam sebebiyle bir türlü bu hayalimi gerçekleştiremedim . Tabii ki birkaç denemem oldu fakat başarısızdı. Değerli kuzenim Reşit Ökkeş Çiçek sayesinde bu web sitesini açtım ve faydalı olabilecek şeyleri paylaşmayı düşünüyorum. Bunun yanında kendi düşüncelerimi ,çalışmalarımı ve ilgi alanıma giren diğer konular hakkında da görüşlerimi paylaşacağım.

Bana Ulaşın

Bana her konuda iletişim menüsünden mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.Ayrıca oguzzkaancicek@gmail.com adresinden veya diğer sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.Zamanım el verdiği ölçüde cevap vereceğimden şüpheniz olmasın.

Sevgiyle kalın.