İlginizi Çekebilir!
Facilities Design and Planning 18

Facilities Design and Planning

Herkese Selam,

Bu sayfada Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde zorunlu olarak verilen, IE 421 Facilities Design and Planning dersine dair içeriğe ulaşabilirsiniz. Dersin verildiği dönemde Erasmus’da olduğumdan, ders içeriğine dair bilgiyi Gözde Sönmez ve Elif Leyla Yiğit arkadaşlarımdan edindim.

Ders, Yrd. Doç. Dr. Eren Özceylan tarafından, haftalık olarak düzenli paylaşılan slaytları takip ederek işlenmekteydi. Slaytlar haricinde real-life problemlere de yer verilmekteydi. Bu örneklerden biri ise, Şölen Çikolata fabrikasının depolama yönteminin tartışılmasıydı. Dersin %75’i matematiksel model tabanlı olmakla birlikte, Eren hocamızın her zamanki akıcı akışıyla devam etmekteydi.

Derste, fabrika ve tesis planlarken dikkat edilmesi gereken tüm detaylara ve gerekli mühendislik çalışmalarına değinildi. Sadece tesis ve/veya fabrika içi değil, dış faktörler ( tedarikçi konumu, sevk durumu, toprağın elverişli olup olmaması ) de değerlendirildi.

Sınavlar ise, 2 vize 1 final olmak kaydıyla, klasikti. Eren hocamızın klasik tavrı olarak, slaytların hemen hemen her sayfasından sorular soruldu ve aktarılan bilginin karşılığı alınmak istendi. Eğlenceli, bir o kadar da gerçekten mühendislik yetilerinizi kullanabileceğiniz bir ders.. Gerekli dokümanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ders notları için : Tıklayınız.

Desteklerinden dolayı Elif Leyla Yiğit ve Gözde Sönmez’e teşekkürlerimle..

Hepinize Başarılar.

 

Bir Cevap Yaz