Facilities Design and Planning

Derse Dair

Bu sayfada Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından zorunlu ders olarak verilmekte olan IE 421 – Facilities Design and Planning dersine dair dokümanlara ulaşabilirsiniz.

Ders Doç.Dr. Eren Özceylan tarafından verilmektedir. Kendisi bölümümüzün en başarılı hocalarından biri olmakla birlikte TÜRKİYE BİLİM AKADEMİSİ GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ’ne sahiptir.

Dersin verildiği dönemde Erasmus’da olduğumdan, ders içeriğine dair bilgiyi Gözde Sönmez ve Elif Leyla Yiğit arkadaşlarımdan edindim.

Ders, Yrd. Doç. Dr. Eren Özceylan tarafından, haftalık olarak düzenli paylaşılan slaytları takip ederek işlenmekteydi. Slaytlar haricinde real-life problemlere de yer verilmekteydi. Bu örneklerden biri ise, Şölen Çikolata fabrikasının depolama yönteminin tartışılmasıydı. Dersin %75’i matematiksel model tabanlı olmakla birlikte, Eren hocamızın her zamanki akıcı akışıyla devam etmekteydi.

Derste, fabrika ve tesis planlarken dikkat edilmesi gereken tüm detaylara ve gerekli mühendislik çalışmalarına değinildi. Sadece tesis ve/veya fabrika içi değil, dış faktörler ( tedarikçi konumu, sevk durumu, toprağın elverişli olup olmaması ) de değerlendirildi.

Sınavlar ise, 2 vize 1 final olmak kaydıyla, klasikti. Eren hocamızın klasik tavrı olarak, slaytların hemen hemen her sayfasından sorular soruldu ve aktarılan bilginin karşılığı alınmak istendi. Eğlenceli, bir o kadar da gerçekten mühendislik yetilerinizi kullanabileceğiniz bir ders.. Gerekli dokümanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Desteklerinden dolayı Elif Leyla Yiğit ve Gözde Sönmez’e teşekkürlerimle..

Dokümanlar için : Tıklayınız.

Hepinize Başarılar.


www.oguzkaancicek.com adresinde telif haklarınızın olduğu bir içerik var ise, lütfen info@oguzkaancicek.com adresine yazılı talebinizi bildiriniz. Gerekli kontrollerin ardından, söz konusu içerik bir (1) iş günü içerisinde gerekli işleme tabii tutulacaktır.


If you have a copyrighted content at www.oguzkaancicek.com, please send your written request to info@oguzkaancicek.com. After the necessary checks, the content will be processed within one (1) business day.

Please follow and support

Leave a Comment