Introduction to Statistics 33

Introduction to Statistics

Merhaba arkadaşlar, bu sayfada Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde verilmekte olan IE 226 – Introduction to Statistics ders içeriğine ulaşabilirsiniz. Ders Yrd.Doç.Dr. Alptekin Durmuşoğlu tarafından verilmekteydi, şu an için kim tarafından veriliyor hiçbir fikrim yok 🙂

Ders % 80 sözel, %20 sayısal hesaplamalar içeren bir ders olmasına rağmen, sayısal içerikli kısım biraz uzun hesaplamalara sahip. Sınavda genellikle % 70 sözel, %30 sayısal sorular geliyor. Bazen tamamı sayısal ya da tamamı sözel sorulduğu da olabiliyormuş. Dersi işlerken göreceksiniz ki, birçok formüle ihtiyacınız olacak, bu sebeple bizim dönemde sınava formül kağıdıyla girmek serbestti, muhtemelen gelecek dönemlerde de bu şekilde devam edecektir. Unutmadan yazayım, sınavlar genellikle test oluyor ( bütler ve make-uplar ise klasik ).

Türkçe Notlar için : Tıklayınız.

Slaytlar için ( Alptekin Durmuşoğlu ) : Tıklayınız.

Defter notu için: Tıklayınız.

Referans Kitap 1 için : Tıklayınız.

Referans Kitap 2 için : Tıklayınız.

NOT : Son dönem ders Arş. Gör. Yavuz Kahraman tarafından verilmiş, ve defter notu bu döneme ait. Katkılarından dolayı Dilek Güzel‘e teşekkürlerimi iletiyorum.

NOT2: Talep edildiği takdirde, 3 iş günü içerisinde, Alptekin Durmuşoğlu’na ait slaytlar siteden kaldırılacaktır, www.oguzkaancicek.com paylaşım hakkında hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Bir Cevap Yaz