Bursla ! 54

Bursla !

Arkadaşlar merhaba, bugün sizlere Twitter’da karşılaştığım, beğendiğim ve paylaşmak istediğim bir projeyle geldim. Proje sahibi Ömer GEZEN ile bağlantı kurup, sizler için bir yazı hazırlamasını rica ettim ve sağ olsun kırmadı. Çoğunuzun başına gelmiştir, ortaya iyi bir şeyler koymak varken desteksiz kalmak .. Bu defa öyle olmaması umuduyla bu paylaşımı yapmak istedim. Umarım uygulamanın yayılmasına ve dolayısıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin bir nebze de olsa rahatlamasına destek olursunuz.

SOSYAL YARDIM PROJESİ

Google Play Store’dan BURSLA yazarak ya da buradaki linke tıklayarak uygulamaya ulaşıyorsunuz.

Uygulamayı indirdiğiniz anda e-posta, şifre ve kullanıcı adı ile kayıt olacaksınız. Kayıt olma işlemi önemli çünkü veri tabanında görüntülenip durmadan etkileşim olacak iyiliklerinizin karşılığında.

Kayıt ekranı aşağıdaki şekildedir;

Kayıt olmanızın ardından sizi aşağıdaki ekran karşılayacak;

 

Burada da gözüktüğü gibi Bursla butonuna bastığınız anda karşınıza reklam çıkıyor. Reklamı kapatınca da sizi kazanılan paranın gösterildiği ekrana aktarıyor.

Bursla butonuna bastığınız anda size puan veriyor ve her tıkladığınızda puanınız artıyor. Kayıt olurken ki girdiğiniz kullanıcı adı ile puanınız güncel olarak Teşekkürler butonuna tıklanınca görülebiliyor. Uygulamayı kullanan herkes kaç puan kazandığıyla beraber bu sayfada gözüküyor. Aşağıdaki örnekteki gibi;

Kısaca kim ne kadar iyilik yapmış gözüküyor açık olarak.

Şimdi işin en önemli kısmı olan Burs verme olayına geliyorum. Bursla butonuna bastığınız anda reklam izlediğiniz için belli bir hesaba bir miktar para yatırılıyor örneğin bir kere bastığınızda 30 kuruş geliyor

Peki, 30 kuruşla ne olacak? Günde 5 saniyenizi harcayarak BURSLA’dığınız anda bunu 100 kişinin ya da1000 kişinin yaptığını düşünün. Günlük kazanç 30-40 TL olur. Sonrasında bu paralar hesapta birikiyor.

Biriken para 200 TL olduğu zaman gerçek hesaba yatırılıyor. Yani gerçek paraya dönüşüyor. İşin güzel kısmı ise burada başlıyor. Üniversite okuyup da maddi sıkıntı çeken kişileri bulup onlara burs sağlıyoruz. Yani kısaca öğrenciler öğrencilere burs veriyor. Hem de hiç para ödemeden ve bunu günde 5 saniye harcayarak yapabiliyorlar.

Sistem çok güzel çalışıyor ve pratik olmasına karşın çok işlevsel. Şu anda bu şekilde çalışan tek sistem IDEA Yazılım şirketine ait olan BURSLA uygulaması. İleride illaki benzerleri çıkabilir.

Peki, güvenlik nasıl olacak derseniz, Burs verilen hesap uygulama içerisinde gösteriliyor. Tabi burada önemli kısım öğrencinin ifşa edilmemesi. Kazanılan miktar da burs alan öğrenci de gösteriliyor.

Uygulama kısaca bu şekilde. 2 aydır kullanımda ve her gün güncelleniyor. Toplam kazanç 60 TL oldu ve 200 olduğu anda ilk bursumuzu vereceğiz 🙂

İyilik yapmayı bu kadar basit hale getirdiğimiz uygulamada 5 saniye sizin öğrencilere burs vermeniz demektir hem de para vermeden.

Kullanan, kullanmayan herkese teşekkür ederim. Uygulamanın direk burs veren vakıflardan birisine devredilmesi de söz konusudur. Vakıfların bize bildirmeleri yeterlidir. İyi kullanmalar dilerim. Desteğiniz için teşekkürler.

Ömer GEZEN – gezenomer70@gmail.com 

Bir Cevap Yaz