Mechanisms 45

Mechanisms

Bu sayfada Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Prof.Dr.Sedat BAYSEÇ tarafından verilmekte olan ME 301 – Mechanisms ders notlarına erişebilirsiniz. Ders % 60 çizim % 30 calculations ve %10 sözel içeriğe sahiptir.

Daha önce Sedat BAYSEÇ beyefendiden ders almış olan arkadaşlar bilir, kendisi yaklaşık 2-3 saat hiç ara vermeden ders işler ve genellikle sürekli konuşur. Dolayısıyla dersten biraz sıkılmanız olası fakat konsantrenizi kaybetmemek adına yanınızda kahvenizi getirip derste içebilirsiniz. ( Kendisi izin veriyor korkmayın )

Çok hızlı konuşup bir yandan da tahtaya şekilleri çizdiği için not tutmakta zorlanabilirsiniz bu sebeple derse yarım saat önceden gelip önlerden yer tutmak sizin için en iyi iş olacaktır 🙂 Aksi taktirde ne Sedat hocanın sesini duyabileceksiniz ne de not tutabileceksiniz.

Sınava gelince, bir sınav genelde çok kolay olmakla birlikte diğer 2 sınav biraz zorluyor arkadaşlar, o sebeple sıkı çalışmakta fayda var.. Sınavlarda %99.9 derste gördüğünüz herşeyden soru gelir 🙂

NOT : Beni kimse uyarmamıştı fakat ben sizi uyarayım, sınava Cetvel, Açı ölçer, Bant, T Cetvel, Gönye ve MUTLAKA pergelinizi getirmeyi unutmayın ! Aksi taktirde hiçbir şey çizemeyip sıfır alacaksınız 🙂

Defter Notu için: Tıklayınız.

Defter Notu 2 için : Tıklayınız.

Sınav Soru Örnekleri için : Tıklayınız.

NOT : İsteyenler Referans olarak Prof.Dr.Eres SÖYLEMEZ’in kitabını ve ders içeriğini kullanabilir, kendisi Sedat BAYSEÇ’in hocasıdır.

Hepinize Başarılar.

Bir Cevap Yaz