Engineering Materials II 38

Engineering Materials II

Bu sayfada Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü tarafından verilmekte olan ME 216 – Engineering Materials II ders notlarına ulaşabilirsiniz. Ders Doç.Dr.Tolga BOZDANA ve Prof.Dr.Ömer EYERCİOĞLU tarafından verilmektedir.Ders içeriği % 95 sözel olmakla birlikte SADECE Faz Diyagramları kısmında sayısal işlem gerektiren kısımlar vardır. Basit ortan-orantı.

Dersin büyük çoğunluğu sözel olmasına karşın, 3. haftadan itibaren laboratuvar çalışmaları ve gözlemleri bulunmaktadır. Ders içeriğini kavrayabilmek adına laboratuvarlar büyük önem arz etmektedir. Bunun haricinde, her sene sınav soru tarzı değiştiğinden, bir önceki senelerin sorularını bilmek FAKAT sadece bu sorulara çalışmak yeterli olmayacaktır. Tüm konuları bilmeniz gerekmektedir.

Referans Kitap için : Tıklayınız.

Tolga Bozdana Slaytlar için : Tıklayınız.

Sınav Soru Örnekleri için : Tıklayınız.

Tutorials & Solutions için : Tıklayınız.

NOT : Ders %100 Tolga Bozdana’nın slaytlarından işlenmektedir, bu sebeple slaytları ister yukarıdaki linkten isterseniz de Tolga Bozdana’nın kendi web sitesinden mutlaka edinin.

NOT2 : Sınavda mutlaka Faz Diyagramı ile ilgili bir soru ile karşılaşacaksınız ve not ağırlığı olarak sınavın %40’ına eşit olacak , bu sebeple Faz Diyagramını bilmeniz dersi geçmeniz & harf vermeniz için kritiktir. Sınavdaki sorular tutorials ile neredeyse aynı gelmekte haberiniz olsun.

Hepinize Başarılar.

Bir Cevap Yaz